Mezunlarımız | Beslenme ve Diyetetik | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

BESLENME VE DİYETETİK

Mezunlarımız

Resim1

Zeynep KANIŞLI

Hayallerimi gerçekleştirme yolumda atığım adımların bir parçası olan HKÜ, bugüne kadar bana birçok konuda katkı sağladı. Bilimin açtığı yolda ilerleyen ve ilerlememi sağlayan akademisyenlerimiz, geniş kampüs imkanları, üniversitenin teknolojik bir alt yapıya sahip olması sebebiyle doğru yerde olduğumu anladım. Mezunlarının kolay iş bulabilmesi, Türkiye genelince kabul görmüş bir olgu olduğundan dolayı Hasan Kalyoncu Üniversitesi Beslenme  ve Diyetetik Bölümünü tercih ettim. Benden sonra bu bölümü tercih etmek isteyen tüm arkadaşlarıma gönül rahatlığıyla HKÜ’yü önerebilirim. ‘’İyi ki HKÜ…’’

unnamed

Samet ÇİFTÇİ

Ben Diyetisyen Samet Barış ÇİFTÇİ. İlkokulda  işini iyi yapan bir beden eğitimi öğretmenimin  bulunması ile sporla, gastronomi şehri Gaziantep’te yetişmiş bir kişi olarak da yemeklerle haşır neşir bir şekilde büyümüş bir bireyim. Meslek seçimine kadar olan dönemde sporun içinde aktif olarak bulunurken beslenmeyle bağlantısını anlamıştım. Meslek seçerken de küçüklüğümden beri içinde olduğum bu iki olguyu birleştirmeye karar verdim “spor ve yemek benim işim olmalı” derken;  diyetisyenlik bölümünü okumaya karar verdim ve daha sonrasında spor eğitmenliği belgelerimi tamamladım. Şu anda kişisel eğitmen olarak çalışmaktayım.

unnamed (1)

İmge Merve CANSIZ

Birçok öğrenci gibi benimde memleketimde okuma isteğim yoktu. Sonuçlar açıklandığında Gaziantep’te kaldığım için üzülmüştüm, fakat kendi şehrinde okumak ne kadar keyifli ve dolu dolu olabilirse o kadar güzel bir üniversite hayatım oldu. Şüphesiz bunda üniversitemin önemi büyük. Gerek kampüsüyle, gerek akademik kadrosuyla, gerekse sağladığı imkanlarla bana her zaman ‘iyi ki buradayım’ dedirtti. Ayrıca sadece okurken değil, mezuniyet sonrası iş bulma noktasında üniversitemin adı beni her zaman tercihler arasında üst sıraya taşıdı. Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kulübü’nün temsilciliğini yapmam da sosyal çevremin ve mesleki becerilerimin oluşmasına katkı sağladı. Bu ailenin bir parçası olduğum için gururlu ve mutluyum. Bir şansım daha olsa, kendi isteğimle gözüm kapalı HKÜ’yü tercih ederim.